Muzycy

Od założenia firmy w 1999 roku wielu muzyków dało się oczarować wyjątkowej marce Camps. Wśród nich niektórzy stali się naszymi przyjaciółmi i wyjątkowymi klientami.

 

ANDRZEJ LEWOCKI – CONCIERTO ARCE, FL-11-S-TUNE i PRIMERA

Lewocki__FL-11b

Edukację zaczynał w szkole muzycznej w klasie gitary klasycznej, flamenco zaś uczył się w Warszawskiej Szkole Flamenco “Studio Falmenco” u Marka Krajewskiego. Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą (m.in. Paco Jimeno, Rafael Cortez). Jest jedynym polskim muzykiem, który gra na gitarze i cajonie jak rodowity Cygan z Andaluzji. Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Ma niebywały słuch muzyczny i nietypową w Polsce muzyczną wrażliwość. Na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym im. Nino Ricardo w Murcii został laureatem II nagrody.

Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny. Współpracował z wieloma muzykami współtworząc m.in.: “Por Fiesta” (1998-2008), „Tiento Flamenco” (2000-2009). Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco oraz współzałożycielem „Corazon Flamenco” (spektakl Flamenco Namiętnie – Teatr Polonia). Obecnie współpracuje z Quiero Flamenco, Magdaleną Navarrete (Noche de Boleros, IMAN, Sinfonicando),  Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flemenco, Studio Flamenco, Anną Chodakowską (spektakl Zmienność Róży), Teatrem Kamienica (spektakl Testament Cnotliwego Rozpustnika), Joszkiem Brodą oraz Staszkiem Sojką (IMAN).

 

 

JAKUB NIEDOBOREK – NAC-4-C i PRIMERA

kuba_niedoborekcampsNAC-4

Jakub Niedoborek należy dziś do czołówki polskiej gitarystyki. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku szesnastu lat. Umiejętności gry na tym instrumencie kształcił pod kierunkiem prof. Kazimierza Szczebla w lubelskiej SM II st. oraz prof. Aliny Gruszki w Katowickiej Akademii Muzycznej. Ponadto brał udział w licznych lekcjach mistrzowskich i warsztatach prowadzonych m. in. przez: Manuela Barrueco, Huberta Käppela, Davida Tanenbauma, Jorge Morela. Równolegle do edukacji klasycznej, samodzielnie poznawał tajniki muzyki flamenco. Jako jeden z pierwszych polskich gitarzystów wykonywał recitale gitarowe w całości poświęcone tej sztuce.

Koncertuje w kraju i za granicą. Występował na wielu festiwalach m.in.: Gdańskich Spotkaniach Gitarzystów, Lubelskich Spotkaniach Gitarowych, Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych, Górnośląskim Festiwalu Kameralistyki, Lubelskim Nieustającym Festiwalu Gitarowym, Wrocławskim Festiwalu Gitarowym, Warszawskim Festiwalu Gitarowym. Koncertuje solo, z zespołami kameralnymi a także z orkiestrami. Jako gitarzysta sesyjny czy też wykonawca współpracuje z renomowanymi muzykami: Borysem Somerschafem, Piotrem Bańką, Rafałem Rozmusem, Markiem Krajewskim, Danza Del Fuego i Joszko Brodą. Współtworzy zespoły: Por Fiesta, Soniquete (flamenco), Aires De Los Andes (muzyka latynoamerykańska), Tanguillo (tango argentyńskie). Ponadto występował z orkiestrami Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Camerata Impuls.

Na co dzień Jakub zajmuje się także działalnością pedagogiczną. Jest adiunktem na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto prowadzi zajęcia z gitary flamenco w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz naucza w lubelskich szkołach muzycznych. Prowadził kursy gry w stylu flamenco m.in. w Lublinie (Lubelskie Spotkania Gitarowe), Katowicach (Akademia Muzyczna), Warszawie (Akademia Muzyczna) i Krzyżowej (Międzynarodowy Letni Kurs Gitary). W 2006 roku w Katowickiej Akademii Muzycznej obronił rozprawę doktorską na temat “Gitara klasyczna i flamenco – analogie i różnice” (promotorem był prof. Jerzy Nalepka). Jest jednym z nielicznych gitarzystów wykonujących podczas recitali zarówno muzykę “klasyczną” jak i flamenco. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji.

 

ROBERT “LITZA” FRIEDRICH – NAC-4-S M-5 flamenco i CW-1 Crossover

Litza

Robert Friedrich – gitarzysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, od wielu lat gra i tworzy na gitarach Camps. Przygodę rozpoczął od modelu NAC-4-S oraz M-5-S, a w ostatnich dniach powiększył swój zestaw o zupełnie nowy model gitary firmy Camps – CW-1-Crossover, stworzony specjalnie dla gitarzystów elektrycznych (gitara posiada węższą szyjkę i lekko zaokrągloną podstrunnice). Wkrótce będziecie mogli zobaczyć recenzję nowego Crossovera na naszej stronie! (Filmik już jest dostępny poniżej)